Отборите на Лудогорец и Стяуа Букурещ играят при резултат 2:2 в

...

ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО: Лудогорец - Стяуа 2:2

Отборите на Лудогорец и Стяуа Букурещ играят при резултат 2:2 в контролна среща. Още в първата минута Клод Гонсалвеш си вкара автогол и по този начин румънския отбор излезе напред. В 24-ата минута португалецът се реваншира, откакто изравни.

До края на първата част паднаха още два гола. Стяуа още веднъж поведе в 33-ата минута, а пет по-късно Руан Секо възвърне паритета.

Срещата стартира по призрачен метод за българския първенец, откакто още в първата минута Клод Гонсалвеш си означи автогол. Португалецът можеше да се реваншира три минути по-късно, когато получи в наказателното поле на Стяуа, само че завършващият му удар не бе задоволително добър.

В 8-ата Рик Джонатан напредна добре с топка в крайници, след което откри Руан Секо наляво. Той опита незабавно да шутира от отдалеченост, само че го направи разочароващо и изстрелът му прелетя високо над противниковата врата.

Четири минути по-късно още веднъж Рик получи отдясно и нахлу в пеналтерията на румънския отбор, след което стреля с десния крайник, само че неопределено.

След малко повече от 15 минути игра медицинският екип трябваше да влиза на терена. Контузи се Дани Групер от състава на Лудогорец и Георги Дерменджиев направи насилствена промяна, пускайки Марсел Хайстер.

В 24-ата минута Клод Гонсалвеш се реваншира за автогола си при започване на срещата. След положително центриране отдясно на Аслак декор Витри, той съумя да стреля с глава и преодоля Янку Хория за 1:1.

Шест минути по-късно Марсел Хайстер стреля по земя отвън наказателното поле на Стяуа. Топката мина настрана от десния непряк дирек на вратата. След това се оказа, че е имало допиране от неприятелски състезател и корнер, при който обаче разградчани не сътвориха нищо по-опасно.

В 33-ата минута Стяуа Букурещ още веднъж излезе напред в резултата, откакто Паулино Мигелес преодоля Симон Слуга с шут с десния крайник. Играчът на гостуващия отбор стигна до топката, откакто удар на негов съотборник бе блокиран от бранител на Лудогорец, след което не сгреши.

Българският първенец съумя да изравни за втори път в 38-ата минута. До попадението се стигна още веднъж след центриране от десния фланг. Този път Руан Секо засече подаването и с глава заби топката в мрежата на Стяуа за 2:2.

Три минути по-късно Богдан Киприлиу шутира мощно от отдалеченост. Ударът му мина на сантиметри настрана от левия непряк дирек на вратата на Симон Слуга.